АНАЛІЗ РОЛІ РОСЛИННИХ ВІЗЕРУНКІВ У ВІЗУАЛЬНОМУ МИСТЕЦТВІ: ВІД БІОМОРФОЛОГІЇ ДО ЕСТЕТИКИ В ДИЗАЙНІ ВІЗУАЛЬНИХ КОМУНІКАЦІЙ
DOI:
https://doi.org/10.32782/uad.2024.4.2Ключові слова:
біоморфологія, рослинні візерунки, візуальне мистецтво, дизайн візуальних комунікацій, міждисциплінарні дослідженняАнотація
У даному дослідженні біоморфологія розглядається як основа для аналізу застосування та значення рослинних візерунків у мистецтві та дизайні візуальних комунікацій. Дослідження систематично інтерпретує походження та особливості рослинних моделей, а також розкриває наукові принципи та механізми, що лежать в основі біоморфології. Порівняльний аналіз підкреслює ключову роль рослинних візерунків в образотворчому мистецтві та дизайні візуальних комунікацій, акцентуючи увагу на природному ритмі та емоційній глибині, яку вони вносять у художні та дизайнерські твори. Окрім того, дослідження вивчає взаємодію та інтеграцію біоморфологічних принципів у візуальне мистецтво, пропонуючи нові перспективи для міждисциплінарних досліджень та практичного застосування в обох сферах. Метою цього дослідження є вивчення взаємодії між рослинними візерунками, біоморфологією та візуальним мистецтвом. Дослідження спрямоване на розкриття потенціалу рослинних візерунків у художній творчості, а також на інтеграцію біологічних знань у мистецтво, що може надати митцям нові науково обґрунтовані ідеї та стратегії. Результати дослідження свідчать про те, що рослинні візерунки є не лише важливим ресурсом для художньо-проєктної творчості, але й що біологічні структури, на яких вони ґрунтуються, надають багате інноваційне натхнення для візуального мистецтва. Запропоноване дослідження передбачає створення міждисциплінарної платформи для досліджень і творчості, що сприятиме органічному поєднанню науки та мистецтва. Впровадження біоморфологічних знань у художні практики відкриває нові можливості для інновацій у дизайні, збагачуючи як наукові, так і художні галузі, та сприяючи прогресу людської культури та мистецтва. Таким чином, рослинні мотиви виступають важливими елементами у поєднанні художнього дизайну та біоморфології. Вони не лише забезпечують дизайнерів матеріалами для роботи, але й відкривають нові горизонти для креативності та інновацій. Ця міждисциплінарна взаємодія сприяє глибшому розумінню та оцінці краси природи, надихаючи на створення нових, інтегрованих підходів у дизайнерській практиці.
Посилання
Chen C.W. Approaching sustainable development goals: Inspirations from the arts and crafts movement to reshape production and consumption patterns. Sustainable Development. 2022. 30(6): 1671–1681.
Gilani S. M., Siddiqui K. S. Acanthus leaves in gandhara art: a symbol or a decorative pattern. Quarterly Journal of the Pakistan Historical Society. 2020. 68(3): 7–34.
Liu W.H. Research on the application of plant patterns in modern gift packaging design. Xielei Gongyi yu Sheji (Shoes Technology and Design). 2022.16(1): 65–67.
Lu X. Analysis of the historical changes and artistic characteristics of Chinese t raditional plant patterns. Yishu Keji (Art Science and Technology). 2023.36(2): 129–131, 154.
Ma S. Q., Li S. B. Research on the design of Xilankapu patterns based on morphological analysis. Advances in Edu-cation, Humanities and Social Science Reseach. 2023. 6(1): 77.
Mo Guanghua. Journal of Tongji University: Social Sciences Edition. 2017. 28(6): 1–8.
Mackelprang R., Lemaux P. G. Genetic engineering and editing of plants: an analysis of new and persisting questions. Annual Review of Plant Biology. 2020. 71: 659–687.
Pandey A. K., Kanchan S., Verma A. K. Applications of Fibonacci sequences and golden ratio. Journal of Informatics Electrical and Electronics Engineering. 2023. 4(1): 1–11.
Speck O., Speck T. Functional morphology of plants-a key to biomimetic applications. New Phytol. 2021. 231(3): 950–956.